ZAUJÍMAVOSTI

Porsche rozširujenabíjaciu infraštruktúru

Porsche plánuje zriadiť svoje vlastné rýchlonabíjacie stanice pozdĺž najdôležitejších trás v Európe s prvotriednym nabíjacím zážitkom, ktorý sa od značky očakáva.

Ako pilotné miesto bol otvorený prvý Porsche Charging Lounge pri Bingene am Rhein v Nemecku. Len dve minúty od diaľničnej križovatky A60/A61 ponúka toto miesto šesť rýchlonabíjacích staníc na jednosmerný prúd s výkonom 300 kW a štyri nabíjacie miesta na striedavý prúd s výkonom 22 kW. Ďalšie obdobne vybavené nabíjacie miesta Porsche sú aktuálne plánované pre Nemecko, Rakúsko a Švajčiarsko.

Porsche v tlačovej správe uvádza, že tu môžu byť všetky elektrické a plug-in hybridné modely od Porsche napájané elektrickou energiou z výkonných nabíjačiek vyrobených juhotirolským špecialistom na elektroniku Alpitronic. Rýchlonabíjacie stanice v súčasnosti poskytujú maximálny výkon 300 kW, ale je možné ich modernizovať, aby poskytovali ešte vyššie rýchlosti nabíjania. Začiatkom budúceho roka by malo byť k dispozícii 400 kW na jedno nabíjacie miesto. Procesy nabíjania využívajú energiu z certifikovaných obnoviteľných zdrojov.

„Porsche zmapovalo ambicióznu cestu k elektrifikácii. V roku 2030 chceme, aby viac ako 80 percent áut, ktoré dodávame, bolo plne elektrických. Tento ambiciózny rozbeh si vyžaduje vysokovýkonnú a hustú rýchlonabíjaciu sieť. Takéto exkluzívne salóniky Porsche Charging Lounge k tomu významne prispievajú. Sú bezbariérovým, udržateľným a najmodernejším doplnkom siete IONITY,“ hovorí Oliver Blume, predseda predstavenstva Porsche AG. 

Dôležitý bude samozrejme dizajn, ktorý prispeje k zážitku klientov na danom mieste. Pilotné miesto v Bingene poskytuje ukážku toho, ako by tento dizajn mohol vyzerať v budúcnosti. Salónik je presklený od podlahy až po strop, čím vytvára plynulý prechod medzi interiérom a exteriérom. Svetlé farby a svetlé drevo dotvárajú atmosféru, ktorá podporuje pocit pohody.

Zdroj: Porsche

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie