Novinky a reportáže

Opustil nás automobilovýdizajnér PETER HORBURY

PETER HORBURY (1950-2023), výkonný viceprezident pre dizajn Group Lotus zomrel začiatkom tohto týždňa, počas návštevy kolegov v Číne, kde viedol, inšpiroval a mentoroval ostatných, aby boli tými najlepšími, akými môžu byť.

,,Peter bol najcharizmatickejší muž a jeden z najvplyvnejších automobilových dizajnérov, akých kedy Spojené kráľovstvo vyprodukovalo,” stojí v oznámení spoločnosti Group Lotus

Peter Horbury nastúpil do Lotusu v roku 2021, čo bolo vyvrcholením kariéry, ktorá trvala takmer pol storočia a vďaka ktorej navrhol niektoré z najvýznamnejších a priekopníckych automobilov na svete.

Pred nástupom do Lotusu bol Peter výkonným viceprezidentom pre dizajn Geely Group a dohliadal na dizajn obrovského portfólia vozidiel pre mnohé značky. Predtým zastával vedúce globálne pozície v spoločnostiach Ford, Volvo a Chrysler.

„Peterov nadčasový dizajn je jeho dedičstvom a dnes ho možno nájsť na cestách po celom svete a tešia sa z neho milióny vodičov. Jeho mnohým priateľom, kolegom a obdivovateľom v Lotuse, v širšom biznise Geely a v globálnom automobilovom priemysle bude veľmi chýbať,“ povedal Feng Qingfeng, generálny riaditeľ skupiny Lotus.

Zdroj: Group Lotus

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie