F1

Max Verstappen otestoval HonduCR-V Hybrid Racer

Pri príležitosti poslednej Veľkej ceny Miami si dvorný pilot stajne Oracle Red Bull Racing otestoval hybridnú šelmu. Pozrite si video, na ktorom preháňa Hondu CR-V Hybrid Racer na závodnom okruhu Homestead-Miami Speedway.

Superšportové SUV je vybavené hybridnou pohonnou jednotkou Indycar s výkonom 800 koní. Karoséria prešla výraznými znemami s cieľom znížiť hmotnosť vozidla. 

Auto dostalo 2,2 litrový motor V6 s dvojitým turbom Borg Warner a k tomu hybridný motor Empel MGU. S riadiacou jednotkou pomohla spoločnosť McLaren Applied Technologies.

„Model CR-V Hybrid Racer je naše ‚pojazdné elektrifikované laboratórium‘, ktorého cieľom je zistiť, kam by sa mohli naši talentovaní muži a ženy dostať s elektrifikáciou, hybridnou technológiou a 100 % obnoviteľnými palivami. Stelesňuje étos zábavy Hondy z jazdy, predstavuje elektrifikáciu,“ uviedol David Salters, prezident a technický riaditeľ spoločnosti Honda Performance Development, severoamerickej závodnej vetvy amerických spoločností Honda a Acura.

Zdroj: HONDA RACING

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie