ZAUJÍMAVOSTI

Jeep Avenger 4xepre viac zábavy

Značka Jeep po prvýkrát predstavuje inovatívnu hybridnú technológiu 4xe s novým Avengerom 4xe. Sľubuje viac zábavy a vylepšené schopnosti.

Integráciou systému pohonu všetkých kolies so 48V Mild-hybridnou technológiou značka Jeep vylepšuje legendárne schopnosti Avengeru a prináša elektrifikovaný a bezproblémový výkon v rôznych terénoch.

„Nový Jeep Avenger 4xe predstavuje pre značku zlomový bod. Najnovšia verzia nášho úspešného modelu spája kompaktnosť a všestrannosť modelu Avenger s výkonom systému pohonu všetkých kolies. Výsledkom je jedinečná schopnosť pre dynamickejší zážitok z jazdy. Nový Avenger 4xe dopĺňa ponuku značky SUV s pohonom 4×4 vo všetkých segmentoch,” uviedol Eric Laforge, vedúci značky Jeep v Európe.

Využitím sily elektrifikácie poskytuje nový Avenger 4xe bezkonkurenčnú trakciu a výkon v teréne. Vozidlo spája tepelný motor s výkonom 136 k (100 kW) s dvoma elektromotormi s výkonom 21 kW, ktoré sú schopné poháňať obe nápravy a zabezpečujú krútiaci moment 1900 Nm na zadných kolesách. Vďaka technológii „power looping“ zaručuje nový Avenger 4xe trakciu pohonu všetkých kolies bez ohľadu na stav nabitia batérie, čím poskytuje bezproblémový a sebavedomý zážitok z jazdy v tých najnáročnejších rôznorodých terénoch.

Nový systém Avenger 48V Mild Hybrid umožňuje jazdu v plne elektrickom režime pri nízkych rýchlostiach vďaka kombinácii automatickej 6-stupňovej dvojspojkovej prevodovky e-DCS6 a jej integrovaného elektrického motora. Kombinácia 48V Mild-hybrid technológie so systémom pohonu všetkých kolies v Avenger 4xe predstavuje zámer značky Jeep ponúknuť udržateľný zážitok z jazdy s pohonom 4×4 a zároveň zostať inkluzívny a dostupný pre európskych zákazníkov. 

Či už sa vodiči rozhodnú pre pokročilú technológiu BEV, elektrifikovaný 48V Mild-hybrid systém alebo tradičný benzín, môžu si prispôsobiť svoj Avenger tak, aby zodpovedal ich hodnotám a jazdným požiadavkám.

Objednávky na nový Jeep Avenger 4xe budú spustené do konca roka 2024. 

Zdroj: Stellantis

Galéria

Majo Homer

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie