Novinky a reportáže

Hyundai získal najvyššie oceneniav Top Gear Awards

Hyundai získal najvyššie ocenenia na výročných cenách Top Gear za rok 2021. Ocenenie Auto roka získal s modelom i20 N a značke bolo udelené aj ocenenie Výrobca roka ako uznanie za najlepší modelový rad značky vo svojej triede.

Model i20 N nedávno triumfoval v teste Top Gear Speed Week a počas série dôkladných testov získal od skupiny 26 účastníkov titul Performance Car of the Year. Porota – tvorená odborným redakčným tímom Top Gearu – korunovala celkového víťaza i20 N po sérii náročných testov, ktorých sa vozidlo zúčastnilo spolu s modelmi niektorých z najznámejších značiek výkonných áut na svete. Kombinácia vzrušujúcej ovládateľnosti a celkových schopností i20 N si tím porotcov nakoniec získala.

Sme skutočne poctení, že sme získali dve prestížne ocenenia od jedného z najvplyvnejších a najzábavnejších automobilových titulov na svete, najmä v čase, keď z celosvetové hľadiska značka Hyundai nebola nikdy silnejšia. Vieme, že tím Top Gear je veľmi náročný a má prísne štandardy, takže získanie ocenenia Auto roka pre i20 N je určite úspech. Ocenenie Výrobca roka je potvrdením smerovania, ku ktorému sa Hyundai zaviazal pri svojej transformácii na poskytovateľa riešení inteligentnej mobility. Všetci v Hyundai môžu byť na toto ocenenie hrdí,“ povedal Thomas Schemera, výkonný viceprezident a Global Chief Marketing Officer v Hyundai Motor Company.

Top Gear Awards oceňujú to najlepšie, čo odvetvie ponúka. Získanie titulu Výrobca roka podčiarkuje našu vytrvalú prácu v líderskej oblasti mobility budúcnosti prostredníctvom progresívneho ducha spoločnosti, ktorý uznávajú nielen naši zákazníci, ale aj popredné automobilové médiá. Tu sa však určite nezastavíme. Priemysel znovu objavuje sám seba a my plánujeme byť na čele tejto zmeny,“ vyjadril sa Michael Cole, prezident a generálny riaditeľ Hyundai Motor Europe.

Sám som hrdým N-tuziastom a je nanajvýš vzrušujúce vidieť, že náš nový i20 N bol vybraný za šampióna Top Gear Speed ​​Week spomedzi 26 najrýchlejších áut na svete a nakoniec si vybudoval víťaznú reputáciu ako Auto roka. N bude pokračovať v tom, čo miluje a robí najlepšie, aby si získalo srdcia automobilových nadšencov po celom svete,“ povedal Till Wartenberg, viceprezident a vedúci subdivízie N značky v Hyundai Motor Company.

Už sme vedeli, aký skvelý je i20 N po tom, čo v našom nedávnom teste Speed ​​Week odsunul nabok 25 ďalších konkurentov, aby získal náš titul Performance Car of the Year. Najvyššiu cenu v našich výročných cenách však nevyhráte bez toho, aby ste preukázali svoju všestrannosť. Po tom, ako i20 N zažiaril na britských okruhoch a cestách, rozhodli sme sa potvrdiť jeho veľkosť prostredníctvom dobrodružstva naprieč austrálskym vnútrozemím. To, čo sme objavili, bol nízko položený hot hatch, ktorý zostal pohodlný a zároveň úplne bezproblémový aj na veľkých vzdialenostiach a drsných povrchoch vozoviek. Malý hatchback od Hyundai si počínal tak dobre aj mimo svojej komfortnej zóny, že sa nedalo robiť nič iné, len urobiť z neho naše celkové Auto roka,“ povedal Jack Rix, redaktor Top Gear Magazine.

Tím Top Gear zároveň ocenil kvality v rámci celého modelového radu Hyundai a spoločnosti udelil titul Výrobca roka.

Už sme to tu mali. Pred tromi rokmi sme Hyundai vyhlásili za Výrobcu roka. Vtedy to bolo na základe trojice pôsobivých produktov, ktoré boli nezbedné (hot hatch i30 N) a príjemné (hybridný IONIQ a KONA Electric). Všetky z nich sú stále v predaji a pridalo sa k nim ešte rozmanitejšie obsadenie. Tento rok nás zaujala široká škála skvelých modelov v zostave Hyundai: hot hatche (i30 N, i20 N), hot-crossover (KONA N), auto na vodíkové palivové články (NEXO) a elektromobil, ktorý vyzerá a jazdí lepšie ako ktorýkoľvek iný (IONIQ 5)… Hyundai to rozbalil naplno. Už nejaký čas sme vedeli, že Kórejci prichádzajú. No oni už neprichádzajú. Sú tu a robia to lepšie ako ktokoľvek iný,“ dodal redaktor Top Gear Magazine Jack Rix.

Galéria

Michal

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie