BIKE

BMW sa spája s 3T– talianskym výrobcom bicyklov 

V BMW Lifestyle Shop je dostupných šesť nových bicyklov zo série BMW Exploro. Sú vhodné na cestu, aj do mierneho štrku, navyše, všetky modely budú dostupné aj vo vlastnej elektrifikovanej verzii.

BMW spojilo svoje sily s dlhoročným výrobcom bicyklov 3T, aby vytvorili tri typy bicyklov. Zákazníci si môžu vybrať z gravelbiku, cestného bicykla alebo urbanbiku, pričom každý z nich je možné objednať aj s elektromotorom.

Vďaka svojmu vizuálne výraznému dizajnu a vysokokvalitným komponentom stelesňujú všetky nové modely špeciálnej edície vášeň pre výkon a prémiovú kvalitu, ktorá charakterizuje bicykle BMW od ich úplných začiatkov. Všetky bicykle majú celokarbonový rám, ktorý je možné objednať v šiestich veľkostiach.

Vo výbave je  bezdrôtové 12-stupňová radenie Rival AXS od SRAM, hydraulické kotúčové brzdy – a na želanie plne integrovaný motor v náboji zadného kolesa.

Elektrifikované verzie bicyklov, z ktorých každá je vybavená motorom v náboji zadného kolesa Mahle X20, poskytujú extra dávku výkonu. Plná systémová integrácia a nízka hmotnosť elektromotora dodávajú e-bicyklom BMW Exploro dizajn takmer identický s dizajnom ich klasických súrodencov.

BMW Exploro Gravel bude ako doma na každej štrkovej trati vďaka 27,5-palcovým hliníkovým kolesám, pneumatikám Pirelli Cinturato Gravel, sedlovke z uhlíkových vlákien, sedlu Selle Italia Model X Superflow a riadidlám pretekárskeho bicykla z uhlíkových vlákien. Nerušia ho však ani upravené cesty. Elektrickú asistenciu pedálov pre jazdcov BMW Exploro Gravel electric poskytuje diskrétne integrovaný nábojový motor, ktorý dokáže poháňať bicykel na veľké vzdialenosti pomocou energie z jeho 350 Wh batérie.

Zákazníci, ktorí sa rozhodnú pre BMW Exploro Road, si užijú výnimočnosť na asfaltových povrchoch. 28-palcové kolesá z uhlíkových vlákien, bezdušové plášte Panaracer GravelKing Slick, aero sedlovka, sedlo Selle Italia a riadidlá pretekárskeho bicykla z uhlíkových vlákien udržujú hmotnosť extrémne nízku a otvárajú dvere k vyšším rýchlostiam. BMW Exploro Road Electric sľubuje výraznú úsporu hmotnosti oproti svojim elektrifikovaným súrodencom vďaka menšej batérii (tesne pod 250 Wh), no ponúka aj o niečo kratší dojazd.

Pre tých, ktorí hľadajú dvojkolesové riešenie na dochádzanie, nákupy a výlety za voľným časom, je BMW Exploro Urban vhodný bicykel do mestského prostredia. BMW Exploro Urban Electric vyniká aj na dlhšie vzdialenosti vďaka efektívnej asistencii pedálov, ktorú poskytuje jeho nábojový motor Mahle X20 s 350 Wh batériou.

Všetkých šesť bicyklov BMW Exploro je teraz k dispozícii u špecializovaných predajcov a za tieto ceny:

BMW Exploro Gravel – 4 999 eur

BMW Exploro Gravel electric – 7 999 eur

BMW Exploro Road – 5 999 eur

BMW Exploro Road elektrické – 8 999 eur

BMW Exploro Urban – 4 999 eur

BMW Exploro Urban elektrické – 7 999 eur

Zdroj: BMW GROUP

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie